Öngösterim Görseli

ODK bünyesinden verilen derslerde devam-devamsızlık şartı nedir?

Üniversitemizde verilmekte olan bütün derslere öğrencinin devam koşulları hakkında Üniversitemizin yönetmeliği uygulanmaktadır. THKÜ Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Derslerim çakışıyor!

Aynı sınıfa ait ve ODK bünyesinden verilmekte olan dersler arasında bir çakışma durumu söz konusu olmuş ise en hızlı şekilde birimimize başvurunuz. Diğer durumlar ile bağlı olduğunuz Fakülte ilgilenmektedir.

Sınavlarım çakışıyor!

ODK bünyesinden verilmekte olan derslerin sınavları arasında bir çakışma durumu söz konusu olmuş ise en hızlı şekilde birimimize başvurunuz. Diğer durumlar ile bağlı olduğunuz Fakülte ilgilenmektedir. Çakışma durumu var ise ve çakışmayı geç fark ederek sınavlarınızdan sadece birine girmek durumunda kalırsanız girmeniz gereken sınav ODK bünyesinden verilen derse ait olan sınavdır. Böyle bir durumda, ODK bünyesinden verilen dersin sınavına girdikten sonra Fakültenize ait dersin sınavından telafi sınavı hakkı talep etmeniz gerekmektedir. Söz konusu dilekçe Fakülteniz Dekanlığına hitaben yazılacak ve İdari Bina’daki Evrak Birimi’ne verilecektir.

Kültür seçmeli derslerin kontenjan bilgilerine nereden ulaşabilirim?

Her dönem, Öğrenci İşleri Müdürlüğümüz ve Ders Sorumlularından edinilen bilgiler doğrultusunda ders kontenjanları belirlenmektedir. Kontenjan bilgilerini öğrenci bilgi sisteminden takip ediniz.

Ders kontenjan artırımı talebinde bulunabilir miyim?

Derslerin kontenjanları dersin özelliklerine ve derslik durumuna göre Ders Sorumluları ve Ders Koordinatörlerimizin katkısı ile belirlenmektedir. Dersi programınıza ekleyemediyseniz öncelikle ilk hafta derse giderek Ders Sorumlusu ile görüşmenizi öneririz. Dersin özellikleri ve derslik durumu uygun olup Ders Sorumlusu derse katılmanızı onaylıyor ise Ortak Dersler Koordinatörlüğü’ne hitaben talebinizi anlatan bir dilekçeyi Evrak Birimi’ne teslim edebilirsiniz.

Yanlış bir kültür seçmeli ders aldım. Ne yapmalıyım?

Kültür seçmeli derslere talep yoğundur. Lütfen, kültür seçmeli dersleri haftalık programınıza uyacak şekilde üstleniniz. Herhangi bir nedenle bırakmak istediğiniz dersi Ders Ekleme-Bırakma tarihleri bitmeden bırakınız.

Ders Sorumlusu’nun iletişim bilgilerine nereden ulaşabilirim?

Üniversitemizin akademik personeline ait bilgiler ders sorumlusunun bağlı olduğu birimin sayfasında mevcuttur. Öncelikle, ders sorumlusunun hangi birimde çalıştığını kontrol ediniz. İlgili sayfada bulunan THK uzantılı e-mail ve ofis telefonundan ulaşabilirsiniz. Birimimizce ders sorumlularının cep telefonu bilgisi verilmemektedir. Lütfen ısrar etmeyiniz.

Bir kültür seçmeli dersten başarısız oldum ne yapmalıyım?

Başarısız olduğunuz dersi tekrar alabilirsiniz ya da o dersin yerine eşit kredili başka bir kültür seçmeli ders alıp başarılı olduğunuzda başarılı olduğunuz dersi başarısız olduğunuz dersin yerine saydırabilirsiniz.